Kafa Topu Oyunu Nasıl Oynanır?

İnternet ortamında güncel olarak birçok eğlenceli program ve oyunlar bulunmaktadır. Futbol anlamında da PES VE FIFA oyunları göze çarpan ve bu alanda en çok oynanan birer futbol oyunudurlar. Bu alanda sadece futbol severlere hitap etmeyen ve de her kesime hitap eden Kafa Topu Oyunu son dönemlerde internet ortamında dikkat çeken oyunlardan olmuştur. Nitekim futbol tutkunlarının yanımda da kafa topu oyunu belirtildiği gibi her kesime hitap ederek oyunun tanınırlığı ve oynanması yüksek seviyelerde tutmaktadır. Aynı şekilde kafa topu oyununu oynamak basittir ve futbolda bulunan kuralları da genel itibarı ile gerektirmemektedir.
Misal ofsayt, korner ya da taç atışları mobil uygulama kafa topu oyununda bulunmamaktadır. Bu yapısıyla oyun geniş kitlelerce eğlence amaçlı ya da zaman geçirme odaklı oynanmaktadır. Her alanda gösterilen gelişimin internet ortamından da maksimum verim alınması da şüphesiz oyun anlamında birçok farklılığı sağlamaktadır. Güvenilir bahis siteleri üzerinden en kaliteli kafa topu  oyunlarını oynayabilirsiniz. Kafa topu oyunu da güncel olarak basit gibi görünse de internet ortamımda çok oynanan ve fark yaratan bir oyun haline gelmiştir.
kafa topu oyunu

kafa topu oyunu nedir nasıl oynanır

Peki internette bu kadar nam salan Kafa Topu Oyunu Nasıl Oynanır ve kuralları nelerdir? Dilerseniz maddeler halinde oyunu inceleyelim;
  1. Öncelikle oyunun animasyonik karakterlerden oluşması oyunu eğlenceli hale getirmektedir. Başında da belirtildiği gibi basit bir oyundur. Nitekim oyunu oynamak için sadece birkaç yön değiştirme ve zıplama butonuna ihtiyaç vardır. Zaten bu butonlar da oyunun içerisinde sağ alt ve sol alt köşede mevcuttur.
  2. Sağ alt köşede bulunan üç tane düğme üzerinde de görseller ile belirtildiği gibi vuruş, zıplama ve topa dokunma gibi seçeneklerden oluşur. Bu butonlar ile genellikle topa hakim olunduğunda rakip kaleye atmak için kullanılır.
  3. Sol alt köşede bulunan butonlar ise iki tanedir ve sadece yönleri belirtir. Bu şekilde basit haliyle oyun eğlenceli bur şekilde oynanmaktadır.

Kafa Topu Oyunu Kuralları

Belirtildiği gibi ne kadar da bir futbol temelli oyunu olsa da oyunun temel amacının eğlence olmasından dolayı futbolda bulunan kurallar burada bulunmamaktadır. Nitekim oyun oynanış biçimi olarak her kesime hitap eder. Bilhassa oyunun güncel olarak en çok oynanan oyunlar arasında olması da bu özelliğinden kaynaklanmaktadır.